İletişim Bilgileri

A.Z.F. YAPI - Saray Tavan - Duvar Kağıdı - Dekorasyon Profilleri - Lake Süpürgelik - Masif Parke

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: AZF YETKİLİSİ
  • Telefon numarası: +90 (212) 609-03-23
  • +90 (532) 404-25-77
  • +90 (535) 718-85-74
  • MSN: azfyapi@gmail.com
  • Adres: İstoç 42.Ada No:54, Bağcılar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

LAMİNE VE LAMİNAT PARKE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

LAMİNE VE LAMİNAT PARKE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

14.06.2014

Lamine parkenin, laminat parkeden en önemli farkı; laminat parkede arada MDF kullanılır,doğal parke değildir. Lamine parkede ise aradaki malzeme % 100 ağaçtır. Lamine parke, laminat parkeden bu yüzden daha pahalıdır.
Laminat “sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdır”. Parke olarak değil, parke alt başlığında kullanılan güzel görünüşlü bir kaplama malzemesidir.

Anlaşılacağı gibi lamine parke %100 organik bir malzeme olan ağaç’tan üretilmektedir. İmalat esnasında kullanılan ağaçlar kurutma ve iklimleme tabir edilen işlemlerden geçtikten sonra birbirlerine 90 derece dik gelecek şekilde (suyuna ve sokara sına) preslenirler.
Bu işlem ağaçların rutubet aldığı takdirde çalışma riskini minimuma indirir. Üzerindeki 4 mm ahşap tabaka dan dolayı defalarca sistire ile yenilenebilir.
Bütün üretici firmalar tarafından malzeme imalat hatalarına karşı garantilidir. İşte lamine de budur. Bu arada şunu da belirtmekte fayda görüyorum. 2005 yılı Avrupa da parke satış rakamları 110 milyon m2 dir. Bu rakamlar satılan masif parke, mozaik parke, laminat parke ve lamine parkeyi kapsamaktadır.
Laminat rakamları parke olarak algılanmadığı için bu istatistikler içerisinde yer almamaktadır. Okuyucuya bir fikir vermesi açısından Parkett international dergisinde yayınlanan Avrupa parke üreticilerinin yaptığı araştırmaya ait grafiği de bilginize sunuyorum.
Zemin kaplama denilince akıllara ilk lamine (tamamen doğal, ahşap) ve laminat (sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş baskı) parkeler geliyor. Her iki üründe farklı kullanım zevklerine, ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Lamine parke yetkilileri, bu iki ürün arasındaki farklılıkların bilen tüketicilerin, kendi ihtiyaçlarını daha iyi belirleyeceğini belirtiyor.
Lamine doğal ve sağlıklı oluşunun yanında her türlü dekorasyona uyumlu yapısı, yüksek frekanslı sesleri yutarak mekana akustik destek sağlayan eşsiz dekorasyon ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Ahşabın verdiği sıcaklık hissini mekanlara taşımanın en estetik yönü olan lamine parkeler, uzun ömürlü yapısı da tercih nedeni oluyor.

Önceki makaleler
LAMİNE PARKE'NİN DEKORASYONDAKİ YERİ
LAMİNE PARKE'NİN DEKORASYONDAKİ YERİ

02.06.2014

DEKORASYONDA LAMİNE PARKE FARKI
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE AHŞAP TÜRLERİ HAKKINDA
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE AHŞAP TÜRLERİ HAKKINDA

02.06.2014

Ahşap Türleri
SAĞLIKLI PARKE CİLASI HANGİSİDİR?
SAĞLIKLI PARKE CİLASI HANGİSİDİR?

02.06.2014

Bastığınız yerler sağlıklı olsun istermisiniz?