İletişim Bilgileri

A.Z.F. YAPI - Saray Tavan - Duvar Kağıdı - Dekorasyon Profilleri - Lake Süpürgelik - Masif Parke

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: AZF YETKİLİSİ
  • Telefon numarası: +90 (212) 609-03-23
  • +90 (532) 404-25-77
  • +90 (535) 718-85-74
  • MSN: azfyapi@gmail.com
  • Adres: İstoç 42.Ada No:54, Bağcılar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE SİSTRE CİLA UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE SİSTRE CİLA UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

14.06.2014

Parke Zeminlerin Bakımında Sistre Uygulaması
Sistre, ahşap yer döşeme malzemelerinin (kayın,meşe,ireko,afselya,merbau,dek,çam rabıta,uzun ebat parke,sapelli,lamine parke) yüzey kısmına uygulanan zımparalama, parke aralarında ki boşlukların doldurulup yüzeyin pürüzsüz hale getirilerek parkenin parlaması işlemlerinin tümüne denir. Parke yüzeylerin temizlenip cila öncesi parke yüzeyin hazır hale getirilmesini sağlar. Sistre, sistre makinesi ile yapılır. Sistre sayesinde yüzeyde istenilmeyen lekeler tamamen yok etmiş olunur. Piyasada sistre yapan ustalara sistreci veya parkeci denir.
Sistre yaptıracak ihtiyaç sahiplerinin tek başvuracakları yer parkecilerdir.
Sistre, parkelerin üst kısımlarının zımparalanması daha sonrasında parke aralarındaki boşluk ve çatlakların parke macunu ile doldurulması işidir. Parke sistre makinesinin girmediği süpürgelik önleri spiral makineyle zımparalanır. Sistre makinesi zımparalama yaparken bir taraftan da parke üzerinde ki tozları çeker. Bu işlemlerin sonunda parkelerin yüzeyleri pürüzsüz hale getirilerek selülozik dolgu verniği ile verniklenip en son işlem olarak ta parkeleri parlatmak için kullanılan parke cilacı kullanılır. Parkeleriniz ne durumda olursa olsun sistre sayesinde parkeleriniz ilk yaptırdığınız gün ki gibi yeni bir görünüme sahip olacaktır.
Parke üzerinde oluşan çizikler vernikleme veya cilalama işlemleri ile giderilemez. Çizikleri kaybetmek için parkelerin sistre olması şarttır. Parkelerin üzerindeki cilada uzun müddet çizik kalmış ise cilasız kısımlar bir müddet sonra kararmaya başlayıp yosunlaşmaya başlar.
Bu durumda parkeleriniz sistre de yapılsa yosunlaşmış bölümler eski haline gelemeyecektir. Uygun zamanlarda sistre uygulaması yapılan parkeleriniz uzun yıllar yeni kalacaktır. Parkeleriniz çizilme oranının artması yüzeydeki cilanın artık özelliğini kaybetmeye başladığını gösterir. Zamanında müdahale edilmez ise cilasız kalan kısımlar kararmaya başlar. Bu kararmalar deri üzerindeki yaralara benzer.
Nasıl ki yaraya zamanında müdahale edildiği zaman ciltte iz kalmaz, Parkeye de zamanın da sistre yapılır ise yüzeyde hiç iz kalmadan uzun süre bakım gerektirmeden kusursuz görünüme sahip olmuş olur. Sistre yaptırmak isteyenlerin şunlara dikkat etmesi gerekir
Sistre yapılacak alanın boş olması şarttır. Parke sistre yapılacak alanda elektrik olması şarttır. Çünkü bu uygulamayı yapan makineler elektrik ile çalışır. Parke sistre cila yapılacak alanda su olması şarttır. Parke aralarındaki boşlukların doldurulmasında kullanılan macun için bir miktar suya ihtiyaç vardır.

Önceki makaleler
LAMİNE PARKE'NİN DEKORASYONDAKİ YERİ
LAMİNE PARKE'NİN DEKORASYONDAKİ YERİ

02.06.2014

DEKORASYONDA LAMİNE PARKE FARKI
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE AHŞAP TÜRLERİ HAKKINDA
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE AHŞAP TÜRLERİ HAKKINDA

02.06.2014

Ahşap Türleri
SAĞLIKLI PARKE CİLASI HANGİSİDİR?
SAĞLIKLI PARKE CİLASI HANGİSİDİR?

02.06.2014

Bastığınız yerler sağlıklı olsun istermisiniz?