İletişim Bilgileri

A.Z.F. YAPI - Saray Tavan - Duvar Kağıdı - Dekorasyon Profilleri - Lake Süpürgelik - Masif Parke

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: AZF YETKİLİSİ
  • Telefon numarası: +90 (212) 609-03-23
  • +90 (532) 404-25-77
  • +90 (535) 718-85-74
  • MSN: azfyapi@gmail.com
  • Adres: İstoç 42.Ada No:54, Bağcılar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

PARKE SİSTRE NEDİR?

PARKE SİSTRE NEDİR?

21.06.2014

Parke sistre cila nedir diye soru ile başlayan sonrasında çok dallara ayrılan parke bakımını sizlere anlatmaya çalışıyoruz.
Parke sistre cila işlemlerini anlatırken hangi aşamaların yapıldığını, ne tür makinalar kullanıldığını kullanılan cila çeşitlerini herkesin anlayabileceği bir dil ile yazmaya çalışacağız.
Parke Sistre :
Zamanla eskiyen, yıpranan ve aralıklanan masif yer kaplamalarının (parke, lamine parke, vb) yüzeylerinin temizlenmesi işlemidir. Aralıklar macun yapılarak doldurulur.
Parke

Ahşap zeminler konutunuza değer katar.Parkenin ömür boyu kullanılan bir ürün olduğunu söylersek yanlış olmaz. Evinizin değerini arttırır. Eviniz için dayanıklı ve sert bir zemin elde etmede bulunabilecek en seçkin ve kaliteli zemin ahşaptır.Rutin bakımı, silmek ve süpürmekten biraz daha farklıdır. Her zaman nemden ve tozdan korunduğuna emin olunmalıdır. Koruyucu bakım; bölgesel halılar, mobilya altlarına takılan zemin koruyucular ve uygun parke temizleyicileri kullanılarak yapılmalıdır. Sadece suyla yapılan temizlik bile akar böcek vb… alerjik maddeler barınmasını engeller.Bir çok yer kaplamasından farklı olarak ahşap zeminler tükenmeyen doğal kaynaklı ürünlerdir. İzin verilerek kesimi yapılan ağaçlar mevcut doğal orman kaynağının çok küçük bir kısmıdır ve genel tabiat düzeni üzerinde büyük baskı oluşturmaz. Amerikan ahşap servisi istatistiklerine göre dünyada her sene kesilen ağaç yerine iki katı kadar yeni yetişen ağaç eklenmektedir. Masif Parkede kullanılan ağaç genelde meşe ve kayındır.Fakat Son dönemde bambu parkede ön plana çıkmaya başlamıştır.

Parke Sistre Cila

Sistre cila zamanla aşınmış ve deforme olmuş parkelerinizin ve lamine parkelerinizin tekrar ilkgünkü görünümüne gelmesini sağlayan bir uygulamadır. Sistre cila basit bi uygulama olmayıp tamamen uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece kullanışlıdır. Sistre cila sayesin de parkelerinizim rengini değiştirme olanağıda sunmaktadır.Sistre parkelerin zımparalanma işlemidir.Üç çeşit zımpara kullanılır (40'lık, 60'lık, 80'lik).Hassas zımpara makinesi (trio) ile düzeltme yapılır. Dolgu sistre işi bittikten sonra araları açılmış olan parkelerinizin ara boşluklarını ve oynayan parkelerinizin tamir aşaması yani ciladan önce uygulanan bölümdür.Parkelerin yüzeyi tamamen temizlendikten sonra dolgu verniği atılır ve el yordamı ile bir kez daha zımpara yapılır.Parkeler tekrar temizlenir ve cila işlemine geçilir.İki kat cila uygulanarak 1 gün bekledikten sonra kullanıma hazır hale gelir.
Ahşap zeminler için sistre cila uygulamaları :

Ahşap zeminler konutunuza değer katar.Parke sistre cilanin ömür boyu kullanılabilmesi için bakım yapılması elzemdir. Bakım işlerini yapmak zor ve zahmetli olduğu için işin ustasına yaptırmakta fayda var. Profesyomel makinalar ile parkeleriniz deki eski cilalar ve kalıntılar temizlenip, uygun sistre_cila seçimiyle yeni gibi bir görüntü elde edilir. Parkelerinde ömrü uzatılmış olur.

Sistre cila nasıl yapılır ?

Sistre cila yapılacak alan parke, lamine parke, lambri döşeme v.s. gibi tamamen ahşap yüzeylere uuygulanır. Parkeler özel makineler ile değişik kalınlıkta zımparalar kullanırak temizlenir, parkelerde aralanma varsa tutkallı macun kullanırak doldurulup cila uygulamsına hazırlanır. Dolgu verniği vurulduktan sonra tekrar zımpara yapılır. En az iki kat olmak üzere kaliteli parke cilası kullanılarak kurumaya bırakılır.Bir günde üzerinde gezilecek kadar kurur. Eşya taşımak için iki gün beklemekte fayda var.

Ahşap zeminler daha sağlıklıdır :

Çevre koruma kurumu kapalı alandaki hava kalitesinin en büyük sağlık tehditlerinden biri olduğunu dile getirmiştir. Ev veya ofisinizde zemine döşenmiş ahşap parke ile daha sağlıklı bir yaşam ve çevre sağlanmaktadır. Sert ahşap gibi sert zemin döşemeleri akar ve küf barındırmaz. Özellikle alerjiden yakınanlar için daha kaliteli bir yaşam alanı ve hava kalitesi yaratmaktadır. Ahşap zeminlerin sert yüzey ayrıca pestisid gibi suni maddelerin zeminde oluşumunu da engeller. Güncel bir EPA araştırması ev ve bahçe zeminlerinde oluşan pestisid gibi zehirleyici maddelerin ahşap zeminler sayesinde yoğun bir şekilde azaldığını ortaya çıkarmıştır. Evdeki diğer bir sorun ise bazı sentetik maddeler nedeniyle havaya karışan zehirlerdir. Bu tür zehirlerin her biri evde yaşan insanların kronik hastalıklarının olmasına sebep olabilir.

Önceki makaleler
LAMİNE VE LAMİNAT PARKE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?
LAMİNE VE LAMİNAT PARKE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

14.06.2014

Laminat Parke ve Lamine Parke arasındaki fark nedir?
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE NEDEN SAĞLIKLI?
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE NEDEN SAĞLIKLI?

14.06.2014

Lamine Parke Neden sağlıklı?
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE SİSTRE CİLA UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE SİSTRE CİLA UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

14.06.2014

Lamine parke zeminlerine trio makina ile profesyonel sistre ve cila Tel:02126090323 05324042577 www.azfyapi.com