İletişim Bilgileri

A.Z.F. YAPI - Saray Tavan - Duvar Kağıdı - Dekorasyon Profilleri - Lake Süpürgelik - Masif Parke

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: AZF YETKİLİSİ
  • Telefon numarası: +90 (212) 609-03-23
  • +90 (532) 404-25-77
  • +90 (535) 718-85-74
  • MSN: azfyapi@gmail.com
  • Adres: İstoç 42.Ada No:54, Bağcılar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Parke Cilası

Parke Cilası

13.07.2014

Parkeleriniz çizildi sistre ettirip cilalanmasını istiyorsunuz, peki cila hakkında ne kadar bilgilisiniz, cila boya gibi bilinen markalardan oluşmaz ayrı bir sektördür.Tüketicinin bu konuda bölgelerindeki parkeciden bile yeteri bilgiyi alması zordur.
Biz size 2 ana başlık altında toplayarak anlatalım,

1.Poliüretan Cilalar; Bu cilalardan en bilineni eskiden beri kullanılan cam ciladır, cam cila çok dayanıklı bir cila değildir, parlaktır, kullanılmadan önce altına dolgu astarı atılması gerekir, kokusu ağırdır, uzun süre evin içerisinden çıkmaz, zamanla güneşinde etkisiyle parke üzerinde bıraktığı tabaka incelir, görünüm olarak başlangıçta hoş durabilir, cam cilanın parkenin üzerinde bıraktığı polyester tabaka ön plandadır ama doğallığı bu cilada bulamazsınız.
Poliüretan cilalardan bir diğeride cam cilaya göre daha dayanıklı olan çift kompenatlı ciladır, çift kompenatlı cilanın parlak, mat, ipek mat çeşitleri vardır, parke üzerinde yoğun cila görünümü oluşturan polyester bir tabaka bırakır.
Tek bileşikli poliüretan cilalarda vardır teknolojinin gelişmesiyle dayanıklılık cilada artmış ve bu tür cilalar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

2.Su Bazlı Cilalar;Su bazlı cilaların parkede kullanılmasının sebebi sağlık açısından zararlı petrol bazlı zararlı maddeler barındırmamasıdır, kokusuzdur, kullanım esnasında poliüretan cilalar gibi güneşinde etkisiyle yoğunlaşarak sağlığa zararlı gaz salınımı yapmaz. ahşaba doğal görünüm kazandırır, parke üzerinde polyester tabaka oluşturmaz, çıplak ayakla basıldığında ahşabı hissedersiniz, ahşabın topraklama vazifesi yaparak ortamdaki ve vücuttaki elektriği almasına olanak sağlar, berraktır parkede mat ve ipek mat görünüm sağlar.Kaliteli su bazlı cila kullandığınız takdirde 30 seneye yakın kullanım ömrü elde edebilirsiniz.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN SİTEMİZİ İNCELİYEBİLİR YADA BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

Önceki makaleler
PARKE CİLASI NASIL YAPILIR?
PARKE CİLASI NASIL YAPILIR?

21.06.2014

Parke cila yapımı
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE FİYATLARI
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE FİYATLARI

21.06.2014

Şerifoğlu lamine parke fiyatları nasıl belirlenir?
LAMİNE PARKE NEDEN KULLANMALIYIZ?
LAMİNE PARKE NEDEN KULLANMALIYIZ?

21.06.2014

Neden lamine parke kullanmalıyız?