İletişim Bilgileri

A.Z.F. YAPI - Saray Tavan - Duvar Kağıdı - Dekorasyon Profilleri - Lake Süpürgelik - Masif Parke

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: AZF YETKİLİSİ
  • Telefon numarası: +90 (212) 609-03-23
  • +90 (532) 404-25-77
  • +90 (535) 718-85-74
  • MSN: azfyapi@gmail.com
  • Adres: İstoç 42.Ada No:54, Bağcılar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Parkelere sistre cila nasıl yapılır? Sistre cila nedir? Sistre cila uygulama

Parkelere sistre cila nasıl yapılır? Sistre cila nedir? Sistre cila uygulama

21.08.2014

AZF PARKE olarak ahşap zeminlerin profesyonel şekilde zımparalanması ve alt zeminlerin hazırlanması için en kapsamlı ve en yüksek kaliteli makine yelpazesini kullanıyoruz.
Sistre makinelerimiz evlerin ağaç tozuna maruz kalma oranı en aza indirilirken, kullanıcının kısıtlı alanlarda sınırsız hareket etme kabiliyeti korunmuştur.
AZF PARKE, ahşap zemin zımparalanmasında en son teknoloji zımparalama makinelerine güvenmektedir ve yenilikçi konseptlerin, benzersiz çözümlerin, birinci sınıf ürün kalitesinin, en yüksek verimliliğin ve mükemmel görsel sonuçların yaratılmasında firmamız diğer firmaların önünde yer almaktadır.

Parkelere Sistre Cila Nasıl Yapılır? | Sistre Cila Nedir? | Sistre Cila Uygulama
Zımpara uygulama işlemi 3 kat olarak yapılır. İlk kat 40'lık zımpara ile yapılır.40'lık zımpara ile parkelerinizdeki çiziklerin ve lekelerin ve bunalara benzer özelliğini kaybetmiş cilanın, sistre makinası yardımıyla parkeden kazınmasını sağlamak amacı ile yapılan 40'lık ilk kat zımpara uygulamasıdır.

ikinci kat zımpara uygulama 80'lik zımpara ile yapılır.Aynı şekilde sistre makinasına takılarak 40'lık zımparanın bırakmış olduğu kalın izleri (tırtıkları) yok etmek ve çıkan tozla parke aralarındaki boşlukları doldurmak için yapılacak olan macun uygulamasına geçilir.

Macun uygulaması 80'lik zımpara tozu, vernik, tiner ve tutkal karışımı hazırlanır.Elde edilen karışımla parke ara baoşlukları kapatılır.Parke ara boşluklarını kapatmak amacıyla yapılan karışım kuruduktan sonra kenar alma uygulamasına geçilir.

Tozsuz Kenar alma makinası ile Sistre makinasının ulaşamadığı duvar kenarları ve petek altlarının sistre yapılması sağlanır.

Üçüncü kat 120'lik zımpara ile macunlar temizlenir,

TOZSUZ SİSTRE – CİLA uygulamasında son aşamada TRİO kullanılmaktadır. Kenar alma makinesinden sonra Parke yüzeyinde daha ince ve pürüzsüz zımpara yaparak Parkeye son görünümünü verir.TRİO çalışması esnasında yüksek filtreli emiş gücü sayesinde Parke üzerinde ve daire içerisinde kesinlikle toz bırakmaz.
TOZSUZ SİSTRE CİLA uygulamasında makinelerin yeni olması ve son teknoloji olması parkenin son görünümü ve daire içi temizliğinin sağlanabilmesi açısından çok önemlidir. Eşyalı dairelerde bile makinelerimiz Tozsuz Sistre Cila yapım esnasında Parke yüzeyinde , pencere , duvar ve eşyalarınızda kesinlikle Parke tozu oluşturmaz. Trio uygulaması yapıldıktan sonra astar ve cila uygulamasına geçilir.

Astar uygulama, vernik ve tiner ile hazırlanır.Hazırlamış olduğumuz karışımı(astar) parkelere rulo yardımı ile sürülür.Bu uygulamanın amacı böceklenme, çürümeve kurtlanmayı engellemektir.

Sürmüş olduğumuz astarda pürüzsüz ve kaygan bir yüzey elde etmek için 180'lik su zımparası ve el ile uygulanır.

Cila uygulama sizlerin talep etmiş olduğu Cila türü uygulanır. Cila uygulama parkenin durumuna göre 2-3 kez tekrarlanır.

Önceki makaleler
Parke Cilası
Parke Cilası

13.07.2014

Profesyonel Parke Sistre Cilada öncü firma olarak parke cilası hakkında tüketiciyi bilgilendirmek istiyoruz.
PARKE CİLASI NASIL YAPILIR?
PARKE CİLASI NASIL YAPILIR?

21.06.2014

Parke cila yapımı
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE FİYATLARI
ŞERİFOĞLU LAMİNE PARKE FİYATLARI

21.06.2014

Şerifoğlu lamine parke fiyatları nasıl belirlenir?